Pozitivní trend v hospodaření s. p. Lesy ČR pokračuje

Hospodářský výsledek s. p. Lesy ČR za leden až červenec 2010 dosáhl podle mluvčího organizace Zbyňka Boublíka 1,906 miliardy korun. „Přijatá úsporná a restrukturalizační opatření se trvale pozitivně projevují na hospodaření, a to i přesto, že se podnik musí vyrovnávat s odstraňováním následků letošních povodní a větrných kalamit. Péče o les se úsporná opatření nedotkla,“ ujistil Boublík. Mluvčí zároveň porovnal letošní výsledek za sedm prvních měsíců s celoročními údaji za uplynulé roky. Tak například za celý rok 2007 činil hospodářský výsledek podniku 502,3 milionu korun, o rok později 706,8 milionu korun a loni 804,57 milionu korun.

„Pozitivní trend hospodaření pokračuje. Posuzujeme nutnost a účelnost všech dosavadních i plánovaných výdajů. Na výsledku hospodaření se podílí i dobré průměrné ceny dříví na trhu. V polovině letošního roku přijal s. p. Lesy ČR další opatření pro zlepšení hospodaření. Uděláme vše pro to, aby nastolený trend dále pokračoval,“ uvedl generální ředitel podniku Svatopluk Sýkora.
Jak Boublík upozornil, Lesy ČR se musí vyrovnávat i s následky přírodních kalamit. Konečná výše škod ještě není úplná, nicméně je velmi pravděpodobné, že přesáhne jednu miliardu korun. „Pomáháme také lidem v povodní postižených oblastech, a to nejenom nabídkou cenově výhodného dříví na stavbu nového domu, ale také formou nepeněžního pomoci. V srpnu jsme například dodali do povodněmi postižených oblastí pracovní oděvy v celkové hodnotě 1,630 milionu korun,“ dodal Svatopluk Sýkora.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *