Pozor na falešné auditory

Státní veterinární správa ČR upozorňuje prostřednictvím krajských správ podnikatele na falešné inspektory, kteří jim nabízejí pomoc před auditem kontrolního systému. Pozor na kohokoli, kdo se zaštiťuje autoritou Státní veterinární správy ČR (SVS) či krajské veterinární správy, varuje mluvčí SVS Josef Duben. Zdůraznil, že SVS ČR nemá žádnou dohodu či smlouvu s žádným subjektem k provádění předauditů.

S problémy s falešnými inspektory se setkaly již také jiné státní dozorové orgány, nyní má obdobnou zkušenost i Státní veterinární správa ČR. Setkala se totiž s nabídkou provést zpracovatelskému podniku předaudit před auditem, který plánovala krajská veterinární správa. Audity kraje uskutečňují na jatkách a ve zpracovatelských podnicích a jde o audit systému, který podnik zavedl k tomu, aby jím vyráběné potraviny byly zdravotně nezávadné, vysvětluje Duben.
Povedené firmy si za patřičnou úplatu půjčují dokumentaci ke kontrole a případnému přepracování, aby podnik posléze vyhověl. Pak kromě jiných rizik hrozí, že v době skutečného auditu prováděného krajskou veterinární správou tyto dokumenty nemusí být k dispozici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *