10.11.2008 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozor na smlouvy

Předseda výkonného výboru Pozemkového fondu ČR Pavel Brandl vyzval zemědělce, kterým končí pětileté závazky, aby co nejdříve požádali o nové smlouvy. Dosud je totiž 1325 smluv uzavřeno ještě v rámci Horizontálního plánu rozvoje venkova (HRDP). Jen 195 je v Programu rozvoje venkova (PRV), tyto smlouvy však představují třetinu výměry všech nájemních smluv. Podle něj pro přechod na PRV nyní Pozemkový fond ČR umožňuje výjimku a uzavírá speciální nájemní smlouvy ještě před přijetím závazku.

Povinností zemědělce bude následně do konce roku 2009 doložit rozhodnutí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) o zařazení do nového pětiletého závazku..Cena nájmu se přechodem na speciální nájemní smlouvu pro PRV zvyšuje z dvou procent na 2,4 procenta. Nové smlouvy podle Brandla přímo navážou na smlouvy z HRDP. Pokud ale zemědělec nebude mít uzavřenou novou nájemní smlouvu, fond může dát pozemky do nabídky, upozornil Brandl. Podle něj pak hrozí nebezpečí přerušení kontinuity hospodaření.
Speciální nájemní smlouvu nelze uzavírat na pozemky v procesu vydávání, to je od data zveřejnění výzvy, v dobývacích prostorech a chráněných ložiskových územích a v historickém majetku obcí., doplnil.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down