27.06.2002 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozor na střeva z Číny

V některých zemích EU byla zjištěna v dovezených čínských vepřových střevech rezidua chloramfenikolu. Na základě toho Evropská komise vydala rozhodnutí, že všechna přírodní střeva dovážená z Číny, musejí být právě na chloramfenikol vyšetřena. Od 1. července toto rozhodnutí přejímá i Státní veterinární správa ČR. Informoval o tom tiskový mluvčí SVS Josef Duben.

To znamená, že ve veterinárních osvědčeních, která doprovázejí přírodní střeva z Číny do ČR musí být potvrzeno splnění této podmínky – vyšetření na chloramfenikol s negativním výsledkem.
Přesně řečeno - u exportovaných střev musí být provedeno vyšetření na rezidua chloramfenikolu s negativním výsledkem při použití metody s detekčním limitem 1 ppb (Exported casings have been tested for the chloramphenicol residues presence using any method with the detection limit of 1 ppb giving negative results).
Pokud by pohraniční veterinární kontrola zjistila nesplnění výše uvedené podmínky, místně příslušná veterinární správa tento dovoz nepovolí (např. podle § 54, odst. 2, písm. c), zákona č. 166/1999 Sb., veterinárního zákona).
Toto rozhodnutí Josefa Holejšovského, ústředního ředitele SVS ČR, nabývá účinnosti od 1. července 2002.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down