20.02.2002 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pragolaktos se loni vymanil ze ztráty

Akciová společnost Pragolaktos vytvořila v loňském roce podle předběžnách neauditovaných výsledků zisk téměř 15,3 milionu korun proti ztrátě téměř 3,4 milionu v roce 2000. Tržby společnosti přitom klesly zhruba na 651 z 665 milionů korun.

Podnik totiž převedl koncem roku 2000 veškerou obchodní činnost na společnost Bohemilk. Tím se snížily prodejní ceny, ale zároveň výrazně poklesly provozní náklady, uvedl ředitel Pragolaktosu Oldřich Boháč. Přesun distribuce na Bohemilk přinesl podle něj úsporu veškerých nákladů spojených s obchodem, zejména výdajů na dopravu, ale například i na mzdy. "Proto nakonec došlo ve své podstatě i ke zlepšení hospodářského výsledku," dodal Boháč. Pragolaktos v loňském roce také zvýšil výrobu, když zpracoval 45 milionů litrů mléka proti předloňským asi 41 milionům litrů. Firmu Bohemilk vlastní Nutricia Mléčná výživa, a.s. Opočno, která je součástí nadnárodního řetězce. Vztah Pragolaktosu a Bohemilku je založen na obchodní spolupráci. Výrobce podle Boháče do distribuce nezasahuje.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down