28.11.2002 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prahu čekají ve středu protesty

Až deset tisíc zemědělců by mělo ve středu 4. prosince demonstrovat v Praze za rovné podmínky po vstupu České republiky do EU. Náš týdeník o tom informoval předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy Bohumír Dufek. Podle jeho slov se kolem půl desáté dopoledne demonstranti shromáždí u budovy MZe, kde předají ministru zemědělství Jaroslavu Palasovi petici, která má obsahovat srovnání našich požadavků a podmínek nabídnutých unií a kterou obdrží i předseda vlády Vladimír Špidla.

Poté se vydají demonstranti po pražské magistrále na Václavské náměstí, kde proběhne zhruba hodinová manifestaci. V jejímž průběhu vystoupí představitelé nevládních organizací a pozvaní hosté.
Podle Dufka zemědělci chápou, že nelze s EU vyjednat sto procent přímých plateb, ale v hlavních komoditách nesmíme ustoupit. Pro zemědělce by bylo podle něj přijatelné, kdy jim Evropská unie nabídla 50 procent přímých plateb a umožnila, aby česká vláda mohla zbývajících 50 procent zemědělcům dorovnat ze státního rozpočtu. Svým přístupem si „EU na náš účet řeší svoje problémy,“ dodal Dufek. Jakou formu a jakých prostředků použijí protestující zemědělci, však odmítl prozradit. Nicméně Jan Veleba, tajemník Čskomoravského svazu zemědělských podnikatelů, který je jedním z organizátorů demonstrace, naznačil, že účastníci akce nezůstanou jen u hesel a praporů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down