09.07.2002 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prasata v Nizozemsku dostávala hormon

V Nizozemsku se rodí další skandál. Od května se z něj do Německa prodalo 7500 prasat, zatížených hormonem MPA (medroxy-progesteron-acetat). Ten se do nich dostal z krmiva. Informovalo o tom německé ministersvo pro zemědělství a ochranu spotřebitele.

Mezitím vyšlo najevo, že belgická firma Bioland, která je do skandálu zapletena, nemá povolení pro výrobu krmiva. Jednoho ze dvou majitelů vzala policie minulý pátek do vazby.
Oba majitelé jsou obviněni z toho, je vědomě přidávali hormony do sirupu, ačkoliv je jejich používání při výkrmu zakázáno. Podnik prodával sirup dvěma odběratelům v Nizozemsku, kteří ho používali při výrobě krmiva.
Podle spolkového úřadu pro ochranu spotřebitele a veterinární medicínu v Berlíně nemohou zbytky hormonu díky nízké hladině ohrozit zdraví.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down