12.05.2006 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Právníci ministra Mládka posuzují, zda nerozšíří trestní oznámení

Na téma bezpečnostní prověrky ministra zemědělství Jana Mládka se opět dnes spekuluje v deníku Mladá fronta Dnes. Ministr se proti tvrzení tohoto deníku se důrazně ohrazuje proti tomu, že představuje bezpečnostní riziko pro stát. Podle něj to zakládá důvodné podezření na spáchání trestného činu pomluvy podle ustanovení § 206 odst. 1, 2 trestního zákona, sdělil mluvčí ministerstva Tomáš Loskot.

Jak uvedl Loskot, je toto opakované zveřejňované tvrzení vyvozované výhradně z domněnek a spekulací redaktora Mladé fronty Dnes Jaroslava Kmenty. V tomto smyslu již 9. května 2006 podal ministr Jan Mládek na redaktora Jaroslava Kmentu trestní oznámení. Na základě dnes zveřejněných článků v Mladé frontě požádal ministr Jan Mládek dnes své právní zástupce o posouzení, zda nevznikl důvod pro rozšíření trestního oznámení i na další osoby.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down