01.07.2002 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prazdroj měl rekordní zisk

Zisk Plzeňského Prazdroje a.s. vzrostl za loňský rok o 495 procent na 838,5 miliónu korun. Podle rozhodnotí valné hromady jej však společnosti akcionářům nerozdělí a použije jej na další rozvoj podniku. Velkový objem za všechna minulá léta se tak zvýšil na 2,05 miliardy korun, které mohou být použity buď na rozvoj nebo na dividendy. Informoval o tom předsda představenstva Plzeňského Prazdroje Tony van Kralingen.

Loňské výnosy se meziročně zvýšily o devět procent na 8,15 miliardy korun. Z toho tržby za prodej piva činily 6,56 miliardy, což bylo o deset procent více. Prazdroj loni prodal více než 5,12 miliónu hektolitrů piva a odbyt největšího českého výrobce piva se tak proti roku 2000 zvýšil o 4,2 procenta. Největší nárůst, 27,5 procenta, zaznamenala prémiová značka Pilsner Urquell.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down