Pražská záchranná stanice přijala loni 3707 poraněných zvířat

Pražská záchranná stanice pro volně žijící živočichy přijala loni 3707 poraněných zvířat. To je o 671 více než v roce 2015. Informovala o tom Petra Fišerová, mluvčí Lesů hlavního města Praha, které stanici provozují. Stanice loni přijala mezi poraněnými zvířaty 118 živočišných druhů, z toho bylo 70 procent ptáků, zbytek tvořili savci. Záchranná stanice sídlí v Praze 5 a funguje tady od roku 2012.

V roce 2016 přijali do stanice 557 ježků západních a východních. Ježci se do stanice dostávají v průběhu celého roku, nejvíce  jich však přijmeme v létě, kdy se jedná o velmi malá osiřelá mláďata, a na podzim, kdy bývají mláďata již větší, samostatná, ale nedostatečně připravená na zimu, uvedla Fišerová.

Kromě ježků přijala stanice přes čtyři stovky poraněných kachen divokých, více než dvě stovky kosů a na 111 labutí, které se nejčastěji poraní v letu o tramvajové troleje. Ze vzácných živočichů potřebovali pomoc záchranářů například sokol stěhovavý, dva kvakoši noční, 140 netopýrů, včelojed lesní nebo dvaadvacet sotva několik dní starých mláďat ohroženého plcha velkého, dodala mluvčí. Vůbec poprvé ve své historii stanice přijala zraněného bobra.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *