Preciznost v ochraně rostlin

V současné době se každým rokem zpřísňují požadavky na chemickou ochranu rostlin. Je stále náročnější splňovat požadované normy a zároveň si zachovat dostatečnou kvalitu a kvantitu úrody. Společnost KUHN CENTER CZ je českým výhradním dovozcem strojů značky KUHN, kterou asi netřeba představovat. Určitě však stojí za to představit některé z jejich produktů. V oblasti chemické ochrany rostlin byl pro společnost KUHN důležitý rok 2008, kdy došlo ke spojení se značkou Blanchard, jejíž stroje se i v ČR v 90. letech těšily velké oblibě.

KUHN nabízí ve svém portfoliu jak nesené, tak tažené modely. Jedna z výhod těchto strojů je, že lze volit v daném rozmezí pracovního záběru jak mezi hliníkovými, tak ocelovými rameny. Všechny modely se pyšní vysokou variabilitou výbavy tak, aby splnila co možná nejlépe požadavky budoucího majitele.

Precizní systémy

KUHN nabízí dvě možnosti tlakové cirkulace v rozvodech ramen, nízkotlakou a vysokotlakou. Nízkotlaká (tzn. hydraulická) cirkulace je ekonomickou variantou pro ty, kteří chtějí kontinuální míchání v ramenou a lepší rovnoměrnost aplikace při vjíždění do porostu. Postřiková jícha proudí v rozvodech při tlaku 0,3 bar a díky tomu nemusí být před tryskami předřazen žádný ventil pro spouštění, protože trysky nepropustí při tomto tlaku kapalinu. Elektrickou vysokotlakou cirkulaci ocení ti, kteří požadují sekční kontrolu trysku po trysce, a ještě vyšší preciznost. Postřikovače mohou mít standardní rozsah dávky omezený pouze typem trysky. Pokud je třeba dávku výrazněji měnit v průběhu jízdy, je namístě použití systému MULTISPRAY DUO, který automaticky s použitím elektromagnetických ventilů přepíná mezi tryskami a umožní tak vyšší pojezdové rychlosti a průtoky. Pro ještě větší preciznost je zde systém AUTOSPRAY, který si vystačí pouze s jednou tryskou. V průběhu aplikace je možná významná změna hektarové dávky, a to bez změny tlaku, který je vyvozován čerpadlem. Je to dané tím, že každá tryska obsahuje elektromagnetický ventil, který vyvolává pulsní modulaci o frekvenci 20 Hz. Během této doby dokáže měnit intervaly proudu postřikové jíchy a tím aplikovat v širokém rozpětí dávky při zachování stejného kapičkového spektra. Trysky jsou časovány tak, aby se ovládali střídavě lichá/sudá, toto přispívá k větší rovnoměrnosti aplikace. Další nemalou výhodou tohoto systému je možnost měnit kapičkové spektrum přímo během jízdy. V praxi je díky této technologii možno aplikovat variabilně anebo bodově.

Odpružení a kopírování

Odpružení postřikovače může být na oji (silentbloky), nápravě (strathane materiál), ramenech (hydropneumaticky na paralelogramu), pomocí VF pneumatik a systému vyrovnávání ramen. Právě zmíněný systém je řešen pomocí kombinace pružin a tlumičů. K dobrému vedení ramen tedy dochází v příčném i podélném směru (kmity při rozjezdu/brždění) a zároveň ve svislé a vodorovné poloze (náklon). Samozřejmostí je automatika hlídání ramen.

Možnosti předvedení

Toto a mnohem více najdete na našich stránkách a pomocí našich dealerů. V případě zájmu je možno předvést stroj přímo v polních podmínkách. Rádi se s vámi také potkáme na polním dni v Kameni, kde budeme předvádět a vystavovat nejen postřikovač Metris, ale také spoustu jiných strojů z naší nabídky. Těšíme se na vás!*

Bc. Petr Musil
KUHN CENTER CZ

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down