29.06.2005 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Před sklizní ceny obilovin převážně klesají

Závěr hospodářského roku 2004/05 je poznamenán převažující poptávkou po obilovinách nad nabídkou. Přes tuto skutečnost ceny komodit na Plodinové burze Brno podle informace jejího generálního tajemníka Karla Zezuly klesají.

Jak uvedl, snížily se zejména ceny krmných obilovin a sladovnického ječmene. "V současnosti se objevuje požadavek na zajištění kvalitní potravinářské pšenice, u níž se především díky posledním dodávkám do skladů SZIF, cena stabilizovala. Plodinová burza Brno zaznamenává v poslední době požadavky na dodávky pšenice, ječmene a kukuřice," konstatoval Zezula a upozornil: "Blížící se doba sklizně řepky olejné způsobuje nervozitu v nasazení výkupní ceny, která v navrhované výši, neodpovídá představám pěstitelů."
Podle včerejšího hlášení Plodinové burzy Brno, které vychází z realizovaných obchodů členů burzy a respondentů, ceny v paritě FCA (místo, kde bude zboží dodáno do péče dopravce určeného kupujícím, dopravu hradí kupující) dosáhly u jednotlivých komodit těchto hodnot: pšenice potravinářská — 2567 Kč/t, pšenice krmná — 2918 Kč/t, ječmen sladovnický 2867 Kč/t, ječmen krmný — 2271 Kč/t, žito 2092 Kč/t, kukuřice 2587 Kč/t, krmný hrách 3040 a řepka 5292 Kč/t.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down