15.11.2006 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Předběžná opatření na zákaz prací v lese soud zamítl

Vrchní soud v Praze zrušil poslední předběžné opatření, které Lesům ČR a jejich smluvnímu partnerovi zakazovalo práce v lese. Z celkového počtu dvaceti pěti návrhů na předběžné opatření bylo sedmnáct zamítnuto v prvním stupni, dalších osm pak v odvolacím řízení, uvedl mluvčí Lesů ČR Tomáš Vyšohlíd.

„Soudy daly za pravdu argumentaci Lesů ČR o tom, že předběžná opatření by byla jak protizákonná, tak nepřiměřená. Jejich nařízení by navíc mohlo způsobit nedozírné škody na lesních porostech,“ řekl Ing. František Koníček, generální ředitel Lesů ČR.
Návrhy na předběžná opatření podaly některé lesnické společnosti, které nebyly spokojeny s výběrem smluvních partnerů Lesů ČR ve výběrových řízeních v letech 2004 a 2005. Situace kolem výběrových řízení vedla k odvolání bývalého vedení Lesů ČR, připomněl Vyšohlíd. V současné době provádějí Lesy ČR výběr dodavatelů lesnických činností pro rok 2007. Tendr probíhá naprosto v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. Jeho vítězové by měli být známi do letošního 31. prosince, dodal mluvčí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 26MB (5.2% of 500MB)