26.07.2006 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Předpověď počasí pro nejbližší sklizňové dny

Obilí se sklízí již ve všech krajích České republiky. Pro zemědělce je v té době důležitá předpověď počasí. Nynější tropická horka vydrží i ve čtvrtek a v pátek. Úlevu zřejmě přinese až v sobotu očekávaný déšť. Ochlazení však dlouho nevydrží a počátkem příštího týdne teploty opět porostou nad tropickou třicítku. Podle meteorologů mají průměrné denní teploty ve čtvrtek a v pátek vystoupit na 32 až 35 stupňů, v noci by měly klesnout na 17 stupňů Celsia, uvedla meteoroložka Ivona Kučerová z pražských Komořan.

V sobotu má být jasno pouze na východě území, tam teploty mohou stoupnout na 32 stupňů. Na zbytku území se očekávají teploty kolem 28 stupňů celsia. Po přechodném ochlazení Českou republiku v pondělí opět zasáhne výběžek vysokého tlaku. Oteplit by se mělo na 31 stupňů.
Kvalitu ovzduší teploty výrazně neovlivnily. Odpoledne zatím nebyl nikde překročen limit koncentrace přízemního ozonu. Vysokou koncentraci malých prachových částic ve vzduchu odpoledne naměřili podle údajů Českého hydrometerologického ústavu meteorologové pouze v Ostravě-Zábřehu a v Lomu v Ústeckém kraji.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down