23.11.2006 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Předseda EK požádá ruského prezidenta, aby odvolal embargo na Polsko

Předseda Evropské komise José Barroso požádá na summitu EU-Rusko ruského prezidenta Vladimira Putina, aby zákaz dovozu polského masa do Ruska odvolal, protože jde o naléhavou otázku. Barosso vyjádřil polskému premiéru v telefonním hovoru solidaritu a pomoc při odbourávání embarga, které trvá rok. Uvedla to mluvčí Evropské komise Pia Ahrenkildeová-Hansenová.

Veto Polska, které by kvůli embargu Ruska zabránilo zahájení rozhovorů o nové dohodě s Ruskem, se snaží vyřešit finské předsednictví EU a také velvyslanci členských zemí EU. Dovoz polského masa zakázalo loni Rusko kvůli falešným veterinárním certifikátům na některých zásilkách. Polsko i Evropská komise proti tomu protestovaly, protože polské maso se normálně vyváží do celé Evropské unie.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down