23.07.2008 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Předseda vlády navštívil MZe

Odblokování půdy a změna transformačního zákona jsou hlavními úkoly resortu zemědělství. V průběhu úterní pracovní návštěvy ministerstva zemědělství to řekl předseda vlády České republiky Mirek Topolánek.

„Pokládám to za skutečně velký úkol, se kterým souvisí narovnání vztahů s církvemi. Co bylo ukradeno, musí být vráceno, toto heslo nemůžeme razit jen u některých subjektů. Zemědělství bylo v tomto směru pokřiveno pravděpodobně nejvíc a zaslouží si dokončení procesu nápravy křivd,“ uvedl premiér.
Ministr zemědělství Petr Gandalovič předsedu vlády v průběhu návštěvy seznámil s fungováním úřadu a představil výsledky své práce od nástupu do čela resortu v lednu 2007. Za hlavní úspěchy označil nastartování reformy zemědělské politiky, podporu podnikání a omezení byrokracie.
„Snažíme se samozřejmě napravit škody minulosti. Klademe důraz na pozemkové úpravy, restituce a prodej státní půdy a na dokončení transformace,“ řekl ministr Gandalovič.
Podle ministra je resort zemědělství nejúspěšnější v čerpání peněz z fondů EU, daří se na evropské půdě vyjednat dobré podmínky pro české zemědělce. Úřad podle jeho slov úspěšně zvládá přípravu na české předsednictví ČR v EU a implementaci evropské legislativy. Mezi úspěchy úřadu patří zvládnutí krizových situací i zajištění dalšího budování protipovodňových opatření.
„Mohu zodpovědně říci, že se nám za necelý rok a půl podařilo zvládnout splnit padesát procent cílů Programového prohlášení vlády. Druhá polovina je v současné době ve finální fázi,“ uvedl ministr.
K hlavním cílům do druhé poloviny volebního období patří podle ministra Gandaloviče liberalizace Společné zemědělské politiky a odstraňování byrokracie nebo hledání nových příležitostí pro produkci a podpora biopotravin.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down