Předsedou dozorčí rady Lesů ČR je rektor České zemědělské univerzity Petr Sklenička

Předsedou dozorčí rady státního podniku Lesy České republiky (LČR) se minulý týden stal rektor pražské České zemědělské univerzity (ČZU) Petr Sklenička. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Dosud byl předsedou devítičlenné dozorčí rady ředitel Závodu lesní techniky LČR Jaromír Kříha. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.

Sklenička je členem dozorčí rady LČR od listopadu 2021. Od roku 2018 je rektorem České zemědělské univerzity. Specializuje se na adaptaci krajiny na sucho a povodně a na ochranu krajiny a půdy. Je zakladatelem Centra pro vodu, půdu a krajinu při ČZU. Formuloval základní principy takzvané Chytré krajiny proti suchu a povodním jako modelu krajiny adaptované na klimatickou změnu. "Jsem přesvědčený, že jeho zkušenosti pomohou podniku účinně se na změnu klimatu adaptovat. Tedy že budeme mít pestřejší a zdravější lesy, které zde zůstanou i dalším generacím, " uvedl ke Skleničkovu zvolení ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Dozorčí radu Lesů ČR tvoří tři členové zvolení zaměstnanci a šest lidí jmenovaných ministrem zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down