Představenstvo Agrární komory ČR podpořilo Zdeňka Jandejska na prezidenta

Představenstvo Agrární komory ČR na pátečním mimořádném jednání podpořilo kandidaturu ředitele společnosti Rabbit Trhový Štěpánov Zdeňka Jandejska na pozici prezidenta komory. Řekl to Jiří Felčárek z Agrární komory ČR. Volební sněm se bude konat 16. března v Olomouci. Současný šéf komory Miroslav Toman funkci obhajovat nebude.

Představenstvo doporučilo do voleb na pozici viceprezidentů Josefa Kubiše, Václava Hlaváčka, Leoše Říhu, kteří tak budou obhajovat své posty. A dále nové kandidáty Jindřicha Šnejdrlu, Jaroslava Šímu a Josefa Blažka.

Sněm určí i priority pro další období, uvedl Felčárek. Mezi nimi bude zintenzivnění diskusí k nastavení společné zemědělské politiky pro období po roce 2020. "A to tak, aby byl její rámec v porovnání k ostatním zemím nediskriminační, posilující konkurenci a navázané funkce venkova," dodal.

Jandejsek v roce 2014 stanul v čele Iniciativy zemědělských a potravinářských podniků, která si dala za úkol hájit domácí výrobce, prosazovat větší ochranu domácího trhu a propagovat české potraviny. Mezi 13 členy spolku byla největší skupina Agrofert a největší česká mlékárna Madeta. Toman je prezidentem Potravinářské komory ČR od roku 2007 s přestávkou v letech 2013–2014, kdy byl ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Rusnoka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down