07.09.2000 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přehlídka elity českých strak

I přes nepřízeň počasí se na pátém Dnu českého strakatého skotu v Radešínské Svratce dnes sešlo několik stovek chovatelů, aby shlédli špičkový genetický materiál z dvanácti šlechtitelských chovů tohoto plemene.

Přehlídku skotu doplnily kolekce plemen ovcí, výstava králíků,drůbeže a divácky atraktivních pštrosů. O tom, že přehlídka nabírá v průběhu let na stále větším významu, svědčí účast zahraničních chovatelů. Letos přijeli především z Rakouska, Německa, Slovenska či Chorvatska. Výstavní kusy českého starakatého plemene si prohlédl také turecký ministr zemědělství Hüsnü Yusuf Gökalpa s naším ministrem Janem Fenclem, který projevil zájem o záštitu nad příštím ročníkem. Nejpalčivější otázkou současnosti jsou pro chovatele mléčné kvóty, stranou diskuse nezůstal ani nedostatek zástavového skotu, který se v poslední době na trhu projevuje.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down