Premiér označil zemědělství za mimořádně důležitý rezort

Zemědělství je mimořádně důležitý rezort. Pociťuje to každý člověk, protože v zemědělství se  rozhoduje nejen o tom, co jíme, jakou to má kvalitu, ale i o tom, jak vypadá naše krajina a životní prostředí, v němž žijeme. Řekl to premiér Petr Fiala při uvedení nového ministra zemědělství Zdeňka Nekuly do úřadu. Vláda Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) je tak kompletní. Nekula nemohl být v prosinci společně s ostatními členy kabinetu jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

Podle Fialy před novým ministrem stojí velké úkoly. Souvisí s tím, že budeme předsednickou zemí Evropské unie. Již v příštích dnech je třeba vyřešit některé otázky týkající se Strategického plánu společné zemědělské politiky, který ovlivní rezort v příštích sedmi letech. Bude třeba rozhodnut v takových otázkách, jako je například zastropování zemědělských dotací a podpora na první hektary.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down