Premiér Sobotka uvítal, že Juncker odsoudil dvojí kvalitu potravin

Premiér Bohuslav Sobotka kladně hodnotí zprávu o stavu Evropské unie, kterou dnes v Evropském parlamentu přednesl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Sobotka uvítal, že Juncker podpořil soudržnost východní a západní části Evropském unie. Oceňuje také, že předseda komise odsoudil dvojí kvalitu potravin v různých členských zemích, kterou Česko dlouhodobě kritizuje.

„Jsem rád, že Juncker ve své zprávě o stavu unie podpořil soudržnost východních a západních členských států a také konvergenci uvnitř Evropské unie,“ napsal Sobotka na twitteru. Juncker v projevu ve Štrasburku řekl, že Evropa musí dýchat na obě plíce, na tu východní i západní. Všichni občané EU mají podle něj mít rovné možnosti.

Juncker rovněž uvedl, že dvojí kvalita potravin v Evropské unii je nepřípustná. Češi musí mít podle něj v čokoládě stejně kakaa, Slováci stejné množství ryb v rybích prstech jako kdokoli jiný v unii. Na slova předsedy komise Sobotka reagoval slovy: „Výsledek úsilí Česka a Slovenska a dobrý signál. Juncker v projevu o stavu unie jasně odmítl dvojí kvalitu potravin a diskriminaci spotřebitelů.“

*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down