Premiéra se v Kroměříži podařila

Premiéra pěstitelských přehlídek na novém výstavišti v Kroměříži se vydařila, podzimní etapu výstavy Floria si zde během čtyř dnů přišlo prohlédnout téměř 18.000 lidí. Je to více než dvojnásobek dosavadní rekordní návštěvnosti z roku 2010. Dorazilo dokonce více lidí, než na letošní letní Florii konanou naposledy v areálu ve Věžkách na Kroměřížsku, kterou za devět dnů vidělo 15,400 návštěvníků. Uvedla to mluvčí výstaviště Hana Matulová

„I když velký zájem návštěvníků avizoval hned první den výstavy, celkově návštěvnost předčila očekávání,“ uvedl organizátor výstavy Radek Novotný. Lidé ocenili řešení nového areálu, širokou nabídku zahradníků, možnosti výhodného nákupu, expozici bonsají i odborný program pro zdokonalení pěstitelských dovedností. „Je tady mnohem více místa než ve Věžkách, je to přehlednější a hlavně jsme v suchu,“ řekl tradiční návštěvník Florie Pavel Zavadil z Kroměříže.
Podle Novotného právě nepříznivé počasí dokázalo oprávněnost stěhování výstav z Věžek. „Vystavovatelé jsou doslova nadšeni. Nestojí v blátě, neprší na ně a návštěvníci v klidu a v suchu procházejí výstaviště. Jsem rád, že zapršelo, protože nedělní déšť potvrdil, že zastřešení přístřešků bylo správné rozhodnutí,“ doplnil Novotný, který již nyní pracuje na přípravě jarní etapy Florie. Do té doby bude k dispozici dalších tisíc parkovacích míst patřících k novému areálu výstaviště.
Největším lákadlem podzimní výstavy byly již tradičně ovocné i okrasné stromky a jarní cibuloviny určené k podzimní výsadbě. „Obrovský úspěch sklidila výstava Floria Bonsai, kde se představilo na 170 unikátních bonsají, starých až 230 let. Patřila jim hlavní hala, na kterou navazují japonské zahrady, a vznikl tak jedinečný celek, svým klidem připomínající japonské rituály,“ řekla Matulová. Kvůli expozici odpovídající standardu prestižních světových výstav se podle ní do Kroměříže sjížděli bonsajisté z celé republiky.
Na ploše 30.000 metrů čtverečních se představilo celkem 120 vystavovatelů. Na své si přitom přišli i chovatelé. K vidění i ke koupi byly desítky druhů drůbeže, králíků nebo exotického ptactva, a také ovce a kozy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *