15.06.2005 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prémiovým značkám lihovin se v Česku daří

Skutečnost, že Češi pijí méně, ale kvalitnější produkty, přispělo k tomu, že prémiovým značkám lihovin se v tuzemsku daří navzdory poklesu českého trhu s lihovinami. Firma Alkometa, nyní Brown-Forman Czech & Slovak Republics, která zastupuje v ČR značky, jako jsou Finlandia, Jack Daniel's nebo Southern Comfort, zaznamenala v loňském fiskálním roce růst o 22 procent a vykázala obrat 562 milionů korun, uvedli zástupci firmy.

Růst prodeje je reakcí na zvýšení investic do marketingu o 17 procent, na dlouhodobé budování značek a zejména úspěch produktů Jack Daniel's a Finlandia Vodka, uvedl generální ředitel české a slovenské pobočky Radek Šimek. Také zvyšující se životní úroveň obyvatel ČR vede k růstu spotřeby lihovin, dodal.
Trh v České republice je pro Brown-Forman Czech velmi důležitý. Vstup do Evropské unie a stále se zvyšující kupní síla nabízí potenciál pro další růst. Česká republika je v tomto směru pro třetím největším trhem v regionu za Německem a Polskem, sdělil viceprezident a ředitel pro střední Evropu Thomas Hinrichs.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down