Přepravce zvířat musí mít od 5. ledna nové osvědčení a průkaz

Dne 5. ledna 2007 vstoupí v platnost ve všech zemích Evropské unie, tedy i v České republice, nařízení Rady (ES) č. 1/2005, o ochraně zvířat během přepravy a souvisejících činností. Jednou ze změn, vyplývajících z tohoto nařízení, je nutnost výměny osvědčení o odborné kvalifikaci dopravce přepravujícího zvířata a průkazů osoby přepravující zvířata za nová osvědčení o způsobilosti pro řidiče a průvodce. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Krajské veterinární správy již v této věci oslovily registrované přepravce zvířat a těm, kteří na jejich výzvu reagovali, výměnu provedou, řekl Duben. Ti přepravci, kteří nemohli být z různých důvodů příslušnou krajskou veterinární správou kontaktováni, Státní veterinární správa vyzývá, aby se o nová osvědčení přihlásili osobně nebo písemně na Ústřední komisi pro ochranu zvířat, která sídlí v budově Ministerstva zemědělství, Těšnov 17, Praha 1, PSČ 117 05.
Nařízení rady je k dispozici na webových stránkách SVS ČR – www.svscr.cz, pod odkazem Pohoda zvířat i na webových stránkách ÚKOZ – www.mze.cz/cz/ukoz/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *