31.01.2003 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přes snížené tržby dosahuje SETUZA předběžný zisk

Předběžný zisk před zdaněním ve výši 46,2 milionu korun při celkových tržbách 5,450 miliard korun vykazuje hospodaření potravinářské akciové společnosti SETUZA za loňský rok. Ve srovnání s předcházejícím obdobím roku 2001 došlo přes snížení tržeb z 6,612 miliard korun k dosažení vyššího předběžného zisku o 16,2 milionu korun.

Na finančním poklesu tržeb se podílí několik faktorů: především snížení cen produkce a omezení exportu do zemí s ochranářskou politikou či do oblastí s neefektivním ekonomickým výsledkem prodeje. Svojí pověstnou troškou do mlýna přispěl i podíl silné koruny, což má vliv nejen na vývoz, ale hlavně na celostátní importní politiku, která stlačuje ceny dovozů na nižší hranici. Vliv na snížení tržeb měla rovněž změna dotační politiky v souvislosti s výrobou metylesteru řepkového oleje.
Původně předpokládaný vyšší hospodářský výsledek snížily v závěru roku opatření, která vedení firmy přijala v souvislosti s negativními vlivy projevujícími se v ekonomice společnosti z předchozích let. Záporným faktorem, který v posledních měsících loňského roku zvyšoval náklady, jsou opět zvyšující se ceny vstupní suroviny pro výrobu rostlinných jedlých olejů. V současné době se v tuzemsku pohybují nad úrovní cen světových. Rovněž s ohledem na eliminaci těchto vlivů na hospodaření firmy přijalo vedení příslušná opatření, díky němuž má vyřešenu bilanci rostlinných jedlých olejů pro jarní měsíce letošního roku.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down