Prezident Agrární komory ČR Miroslav Toman nebude znovu kandidovat na šéfa

Současný prezident Agrární komory ČR Miroslav Toman nebude na březnovém sněmu komory znovu kandidovat na šéfa oborové organizace. Dnes to oznámil na zasedání představenstva. Informovala o tom v tiskové zprávě komora. Prezidentem nevládní zemědělské organizace je od roku 2014, kdy skončil ve funkci ministra zemědělství. Loni na jaře byl opět zvolen do funkce prezidenta Potravinářské komory ČR, kterou vede od roku 2007 s přestávkou během výkonu funkce ministra.

„Svému nástupci předávám Agrární komoru ve velmi dobré kondici, ve stabilizovaném a efektivním personálním a finančním stavu. Jsem přesvědčen, že za uplynulé tříleté volební období odvedla Agrární komora ČR velký kus práce, který výrazně pomohl postavení českého zemědělství a posílil jeho prosperitu i z hlediska budoucího období,“ uvedl Toman.

Sněm komory by měl být v polovině března v Olomouci. Toman chce i nadále s komorou jako prezident potravinářů spolupracovat, například v řešení zneužívání významné tržní síly ze strany obchodních řetězců nebo v hledání nových exportních příležitostí.

Podle Tomana si bude muset nové vedení komory poradit s nepříliš účinnou nesystematickou ochranou domácího trhu nebo s vysokými vývozy nezpracovaných zemědělských surovin a dovozem už zpracovaných výrobků s vyšší přidanou hodnotou.

Při hodnocení svého působení v čele Agrární komory pochválil organizaci za to, že se podařilo dát více peněz do evropského rozvojového programu pro venkov nebo že byl novelizován zákon o významné tržní síle.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down