Prezident Pavel chce přispět k věcné diskusi o ochraně životního prostředí

Prezident Petr Pavel chce pořádáním seminářů nebo diskusí přispět k tomu, aby se debata o ochraně životního prostředí stala zcela věcnou a oproštěnou od emocí. Řekl to na setkání se zástupci neziskových organizací působících v oblasti životního prostředí u příležitosti Dne Země. Schůzka se konala dopoledne na Pražském hradě.

Pavel před zástupci ekologických organizací připomněl, že otázky týkající se ochrany životního prostředí a třeba tzv. Green Dealu včlenil mezi své priority. Věnovat se jim chce především tím, že o nich bude diskutovat a bude je přinášet do různých debat. Lidi by chtěl přesvědčovat o tom, že nejde o přehnanou aktivitu nebo ekoterorismus, ale o realitu, ve které žijí a ve které se musí naučit vidět příležitost. Na téma ekologie by rád pořádal semináře nebo třeba kulaté stoly. Prezident chce debatou docílit toho, aby se stala věcnou a oproštěnou od emocí, kterými je dnes prosycena. Je také připraven poskytnout záštitu různým akcím, které budou iniciativy na ochranu životního prostředí podporovat. Chce zároveň, aby Kancelář prezidenta republiky šla v ekologických opatřeních příkladem. Pavel poznamenal, že jeho možnosti nejsou z hlediska pravomocí i času neomezené. Chce se proto soustředit hlavně na ochranu klimatu, energetickou transformaci a jejich dopad na sociální oblast, ekonomiku, ale i na běžný život lidí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down