28.07.2000 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prezident PK míní, že MZe příliš hájí prvovýrobu

Prezident Potravinářské komory(PK) Milan Teplý se domnívá, že ministerstvo zemědělství (MZe) příliš hájí zájmy prvovýroby na úkor potravinářů. Teplý to uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny a nevyloučil přitom do budoucna, že potravinářský průmysl by přešel do působnosti ministerstva průmyslu a obchodu.

"Byl jsem sám překvapen, kolik zpracovatelských svazů chce pryč z ministerstva zemědělství, kde nám nikdo s ničím nepomůže.MZe čím dál tím více ztrácí kredit, protože primárně hájí zájmy prvovýroby. Já ale říkám, že vztah potravinářů a zemědělců není o tom, abychom se rvali. Ministru Fenclovi jsem řekl, že PK by byla místem, kde se mohou připomínkovat zákony," řekl Teplý. Prezident PK dále zopakoval, že je potřeba, aby na MZe byl funkční odbor potravinářské výroby, případně náměstek pro potravinářství. Podle Teplého nově vzniklá PK očekává od státu spolupráci, ne a žádné peníze. Zároveň požaduje, aby v devítičlenném prezídiu nově vzniklého intervenčního fondu seděli dva lidé z PK, kteří budou moci k regulovaným komoditám poskytnout informace.
Na otázku, jak jsou domácí potravináři připravení na vstup do Evropské unie, Teplý uvedl: "Proč se jich tak bojíme? Členským zemím jde v předvstupní době o trh a budou dělat všechno pro to, abychom to my neměli po vstupu do Unie snadné. Já bych naopak dělal všechno pro to, aby to neměli snadné oni. Já se s nimi porvat chci."

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down