26.09.2011 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prezident podepsal novelu

Prezident Václav Klaus podepsal mimo jiné novelu veterinárního zákona, která zlepšuje podmínky pro chovatele a má zvýšit bezpečnost potravin živočišného původu. Sdělil to prezidentův mluvčí Radim Ochvat.

Novela veterinárního zákona mimo jiné umožňuje chovatelům porážet ve svých chovech skot mladší dvou let a jelenovitou zvěř z faremního chovu. Senátoři sice chtěli tuto možnost z veterinárního zákona vypustit, poslanci je ale přehlasovali. Senátoři se obávali hlavně hygienických rizik.
Chovatel bude muset podle nové podoby zákona nahlásit každou domácí porážku skotu a jelenovité zvěře sedm dní předem krajské veterinární správě. Novela také slučuje pracoviště Státní veterinární správy a rozšiřuje okruh osob, které mohou označovat zvířata například čipem nebo cejchem. Dosud to mohl dělat jen veterinář nebo veterinární technik. Nově to bude moci dělat každý, kdo absolvuje zvláštní vzdělání a získá osvědčení. Předloha rovněž upravuje podmínky, za jakých může farmář prodávat syrové mléko a smetanu prostřednictvím automatu. Bude ho moci prodávat v tom kraji, kde má chov, i v krajích sousedních.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down