Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR je i viceprezidentem sdružení EuroCommerce

Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR), byl zvolen viceprezidentem evropského sdružení obchodníků EuroCommerce. Stane se tak prvním zástupcem České republiky, který zasedne ve vrcholném orgánu instituce zastupující zájmy obchodníků z více než 30 evropských zemí.

„Mé zvolení vnímám jako potvrzení toho, že Česká republika může být slyšet i na evropské úrovni a je jen na nás, jak možnosti ovlivňovat evropskou politiku využijeme. Český obchod se má čím chlubit – supermoderní sítí obchodů vybudovaných bez jediné koruny dotací, rychlým růstem produktivity i platů, péčí o zaměstnance a fungujícím sociálním dialogem, úspěšným bojem proti plýtvání potravinami či plastovému odpadu nebo špičkovým e-commerce řešením. Bohužel se ale budu muset dělit také o negativní zkušenosti s nevyváženou legislativou, přebujelou byrokracií a stále se zhoršujícím nedostatkem českých potravin. Svou novou pozici chci využít k prosazení férových podmínek pro podnikání, ochranu volného evropského trhu a spravedlivých dodavatelsko-odběratelských vztahů, ze kterých bude profitovat zákazník,“ uvedl Tomáš Prouza, prezident SOCR ČR. „Své zvolení viceprezidentem EuroCommerce vnímám jako ocenění kvalit celého našeho týmu Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR,“ doplnil. Evropský svaz obchodu EuroCommerce vznikl v roce 1993 s cílem dát evropskému obchodu silný a jednotný hlas při ochraně zájmu zákazníků mít k dispozici co nejširší výběr bezpečných a kvalitních výrobků za dostupné ceny. V současnosti EuroCommerce reprezentuje šest milionů evropských prodejců a velkoobchodníků obsluhujících více než 500 milionů zákazníků denně. Mezi jeho členy patří národní svazy obchodu v 31 zemích, 27 předních evropských obchodních společností a federace reprezentující konkrétní odvětví obchodu*.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down