Prezidentem lesnické ČAPLH se stal Petr Vondráček

Novým prezidentem České asociace podnikatelů v lesním hospodářství (ČAPLH) se k 1. červnu stal Petr Vondráček, jednatel a spolumajitel lesnické firmy Deblice – lesy z Dymokur na Nymbursku. V čele asociace vystřídal Františka Dejnožku, který asociaci vedl posledních osm let. ČAPLH má 13 členů z řad malých a středních lesnických firem.

Vondráček se s usednutím do čela ČAPLH stal současně i prezidentem Konfederace lesnických a dřevařských svazů ČR (KLDS). ČAPLH je členem konfederace a v rotačním systému prezidentství v KLDS náleží pro letošní rok pozice prezidenta KLDS sdružení ČAPLH. Členy KLDS jsou podle jejích webových stránek ještě Asociace českých nábytkářů, Společenstvo dřevozpracujících podniků ČR, Svaz českých a moravských výrobních družstev a Svaz zaměstnavatelů dřevozpracujícího průmyslu.
V čele ČAPLH hodlá Vondráček prosazovat zájmy středních a menších firem v lesnicko-dřevařském sektoru. Za nebezpečí pro lesnictví označil oligarchizaci oboru a prolínání politiky do lesnického podnikání. Ve vztahu ke státnímu podniku Lesy České republiky hodlá prosazovat znovuzavedení pravidla, že jedna majetková skupina nemá možnost u státních lesů ovládnout více než 25 procent objemu zakázek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down