Prezidentem Svazu vinařů ČR zůstává Tibor Nyitray

Prezidentem Svazu vinařů zůstává na další čtyři roky dosavadní prezident Tibor Nyitray. Ve funkci jej potvrdila valná hromada. Svaz vinařů o tom informoval v tiskové zprávě. Svaz vinařů České republiky zastupuje vinaře a vinohradníky. Staronový prezident Nyitray chce ve svém dalším funkčním období bojovat zejména se snahou omezit možnost propagace a prezentace českého a moravského vína v souvislosti s plánovanou novelou zákona o regulaci reklamy, na které pracuje Ministerstvo zdravotnictví. Ta by měla zpřísnit pravidla pro reklamu na alkoholické nápoje.

"Bohužel případný zákaz propagovat nejen víno, ale i akce s ním spojené, a mít tak možnost ukázat, v čem spočívá kvalita toho našeho moravského a českého, by existenciálně ohrozil všechny naše vinaře a s nimi celý Jihomoravský kraj," uvedl Nyitray. Dodal, že víno by u lidí jistě nenahradily nealkoholické nápoje, ale nejlevnější nekvalitní víno z dovozu, u kterého je nízká cena jedinou konkurenční výhodou. Vedle boje proti omezení reklamy na víno se svaz zaměří také na problematiku černého trhu s vínem, který se v posledních letech daří omezovat.
Valná hromada Svazu vinařů spolu s prezidentem volila po uplynutí jejich funkčního období i dva viceprezidenty. Viceprezidentem pro Moravu byl znovu zvolen Josef Svoboda z firmy Bohemia Sekt, viceprezidentkou pro Čechy byla jmenována Liana Hrabálková z Vinařství Ludwig. Do představenstva svazu byli také přijati zástupci Unie enologů ČR a spolku Mladí vinaři. *

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down