Prezidium doplnilo výkonný výbor Pozemkového fondu

Prezidium Pozemkového fondu ČR na svém dnešním jednání jmenovalo tři nové členy výkonného výboru fondu. Funkci 2. místopředsedy bude zastávat Jaroslav Vigner, dalšími dvěma členy, kteří budou řídit výkonné sekce, se stali Richard Chvojka a Zdeněk Fišer. Agroweb o tom informoval tiskový mluvčí MZe Tomáš Loskot.

Všichni tři jmenovaní nastoupí do svých funkcí od zítřka, kdy rovněž zasedne výkonný výbor, který je provedením této dovolby opět usnášeníschopný. Je tak obsazeno osm z celkem deseti míst ve výboru fondu.
„Tato změna je dalším důležitým krokem ke stabilizaci situace na Pozemkovém fondu. Jejím cílem je při rozhodování fondu nastolit pořádek,“ komentoval dnešní dovolbu ministr zemědělství Jan Mládek, jenž je z titulu své funkce předsedou prezidia fondu.
Předseda výkonného výboru fondu Josef Miškovský zároveň členy prezidia informoval o podání tří žalob na určení vlastnického práva a neplatnosti převodních smluv, které byly uzavřeny v době tzv. „mimořádného režimu“, a o tom, že ve zbývajících devíti případech budou žaloby podány do konce týdne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *