Prezidium PF má zítra jmenovat nového předsedu výkonného výboru fondu

Prezidium Pozemkového fondu by mělo na úterním zasedání rozhodnout o návrhu na jmenování nového předsedy výkonného výboru fondu. Vážnou kandidátkou je podle ministerstva zemědělství Jiřina Böhmová, která pracuje jako zástupkyně ředitele majetkoprávního odboru ministerstva financí.

Böhmová je absolventkou fakulty architektury ČVUT. Na ministerstvu financí pracuje od roku 1996, do 30. září loňského roku řídila odbor přímé správy majetku a restitucí.
Ke konci prosince na post šéfa výboru rezignoval Josef Miškovský. Krok zdůvodnil tím, že necítí Mládkovu podporu. Ministr již dříve uvedl, že ho chce vyměnit kvůli aféře kolem převodů půdy z PF spekulantům. Podle Miškovského ale důvodem jeho odchodu nebylo to, že by se cítil viníkem tzv. mimořádného režimu, v rámci nějž překupníci od fondu získali lukrativní půdu, na níž mohou vydělat miliardy korun. Miškovský řekl, že byl proti tomuto režimu od samého počátku. Skandál s převody půdy stál do rezignace Miškovského místo pět z deseti členů výkonného výboru, vyměněno bylo také prezidium PF. Především kvůli této aféře odešel z funkce ministra zemědělství Petr Zgarba. V kauze již padlo několik trestních oznámení a výkonný výbor se obrátil na policii a Obvodní státní zastupitelství s podněty k prošetření.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *