Při kontrolách stánků na agrosalonu Země živitelka porušilo zákon přes 85 procent prodejců

Při kontrolách stánků na budějovickém agrosalonu Země živitelka, které udělala Česká obchodní inspekce, porušilo zákon přes 85 procent prodejců. Ze 14 kontrol zjistili inspektoři chyby u 12 z nich. Šesti prodejcům uložila pokuty ve výši 5500 korun, u dalších šesti ČOI dál kontroluje technické požadavky na výrobky a případy mohou skončit správním řízením. V tiskové zprávě o tom informovala ředitelka inspektorátu ČOI pro Jihočeský kraj a Kraj Vysočinu Martina Střihavková.

Kontroly zaměřila ČOI na stánkový prodej spotřebního zboží a občerstvení včetně kontrol technických požadavků na výrobky. Prodejci nejčastěji porušovali předpisy tím, že neinformovali zákazníka o ceně. U šesti ukončených kontrol uložili inspektoři na místě pokuty ve výši 5500 korun. V dalších šesti případech mají podezření, že prodejce porušuje povinnost týkající se technických požadavků na výrobky. Tyto kontroly tak dál pokračují, aby ČOI zjistila celkový stav. Výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích navštívilo letos 114 501 lidí. Je to zhruba o 17 000 víc než loni, ale méně než před covidovou pandemií. Agrosalonu se od 25. do 30. srpna zúčastnilo přes 600 vystavovatelů. Někteří vystavovatelé zaznamenali rekordní prodeje. Hlavním tématem byla budoucnost české krajiny, ale také zdražování energií, jež dopadá na zemědělce i potravináře, řekl předseda představenstva výstaviště Mojmír Severin.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down