27.08.2004 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přibylo 86 produktů, které nesou značku národní kvality Klasa

Dalších 86 produktů od třiadvaceti firem získalo národní značku kvality Klasa na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích. Přidělená značka má pomáhat k propagaci českých výrobků a k většímu odbytu na evropském trhu. Mezi nově oceněnými producenty jsou mlékárny, masny, cukrovary, ale například i výrobce škrobu. Nejčastěji oceňovanými produkty jsou jogurty, sýry, pečivo či uzeniny. Ocenění, které uděluje českým producentům potravin Státní zemědělský intervenční fond, předal ministr zemědělství Jaroslav Palas.

Zájem o přidělení prestižní značky podle ředitele odboru pro marketing Státního zemědělského intervenčního fondu Evžena Staňka roste, i když se podmínky se v posledním roce zpřísnily. Prestižní značku tak nyní má 533 výrobků od 99 firem. Zatím se podle něj nestalo, že by fond během roční platnosti známku některému výrobci odebral kvůli zhoršení kvality.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down