19.09.2000 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Příděl pro zemědělství ze státního rozpočtu na příští rok vláda včera nezvýšila

Ze státního rozpočtu by resort zemědělství by měl v příštím roce dostat celkem 18,136 miliardy korun. S tímto přídělem počítá návrh rozpočtu, který včera schválila vláda a koncem září ho předloží Poslanecké sněmovně. Oproti předchozí vládní verzi rozpočtu se celkový objem prostředků pro zemědělství nezměnil, došlo však k přesunům peněz mezi kapitolou ministerstva a zdroji Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF).

Z kapitoly ministerstva bylo podle Jiřího Felčárka z tiskového oddělení MZe odebráno 1,43 miliardy korun ve prospěch SZIF. Jak upřesnil, vláda pro zemědělskou kapitolu namísto původně navržených 15,336 mld. počítá s 13,9 mld. korun. Pro SZIF vyčlenila 4,23 mld. korun oproti původním 2,8 mld. Finanční prostředky pro zemědělskou kapitolu by měly být podle Felčárka dále rozděleny takto: 2,04 mld. korun na podpůrné programy, 2,8 mld. na podporu mimoprodukčních funkcí, 2 mld. pro Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, 0,755 mld. pro lesní hospodářství a 1,18 pro vodní hospodářství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down