Přihlaste nejkrásnější krkonošskou louku

Po loňském premiérovém klání vyhlašuje i v letošním roce Správa KRNAP soutěž o nejkrásnější krkonošskou louku. Každý může zaslat svůj tip do dvanáctého září. Informoval o tom mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Představte vaši louku – co pro vás znamená a čím je výjimečná. Které živočišné či rostlinné druhy louka hostí, jaký je z ní výhled, jaké časy již pamatuje, ve kterém ročním období je pro vás nejkrásnější. Způsoby ztvárnění příběhu mohou být rozmanité stejně, jako je pestrý život na louce. Osobitě pojatý literární příběh doplňte pohledem na louku (současné a staré fotografie, kresby, akvarely, detaily lučních květin).
Přihlášku může poslat vlastník louky, ten, kdo na ní hospodaří, i ten, který ji zná pouze z pohledu poutníka. Soutěžit mohou travní porosty bez ohledu na způsob obhospodařování – louky i pastviny. Do přihlášky nezapomeňte uvést místní název louky, její zákres v mapě, slovní popis lokality, vaše jméno a příjmení, adresu, kontaktní telefon nebo e-mail, váš vztah k louce. Z přihlášených příběhů luk vybere odborná porota ty nejzdařilejší (výtvarné zpracování, originalita, botanická hodnota louky), které představíme v říjnovém čísle Krkonoše + Jizerské hory. Oceněné louky se budou moci pyšnit dřevěnou cedulkou s titulem Nejkrásnější krkonošská louka.
Přihlášky zasílejte do 12. září 2011 pod heslem Miss louka na adresu Správa KRNAP, oddělení ochrany přírody, Dobrovského 3, 543 01 Vrchlabí, nebo e-mailem na adresu misslouka@krnap.cz. Podrobnosti obdržíte též e-mailem či na telefonu 603 853 907 (Klára Pohlodková).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *