Příjem žádostí v rámci mimořádného kola

Příjem žádostí o dotace v rámci mimořádného 22. kola Programu rozvoje venkova (PRV), které je zaměřené na podporu strojů a technologií do zemědělských, potravinářských a lesních podniků, se uskuteční od 26. ledna do 9. února. Informovala o tom tisková mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Vladimíra Nováková.

Mimořádné 22. kolo příjmu žádostí v rámci PRV, zveřejněné vloni v září, se zaměřením na podporu realizace projektů spolupráce mezi místními akčními skupinami v Ose IV Leader, je nově rozšířeno o podporu strojů a technologií. Protože je cílem dočerpat alokované prostředky Programu rozvoje venkova 2007 až 2013, jsou disponibilní prostředky přesunuty do opatření, kde je možné realizovat rychlé investice. Nováková připomněla, že 18. prosince 2014 schválil ministr zemědělství Marian Jurečka zpřesnění pravidel pro podopatření Modernizace zemědělských podniků (I.1.1.1), Lesnická technika (I.1.2.1) a Přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům (I.1.3.1). Celkový finanční objem na tato podopatření je jedna miliarda korun, která bude rozdělena následovně: 700 milionů na nákup strojů v zemědělství, 100 milionů na lesní techniku a 200 milionů na pořízení strojů a technologií pro zpracování zemědělských a potravinářských produktů. Konečná částka pro závazkování projektů bude upravena o aktuální kurzový přepočet a o finanční prostředky ušetřené v předchozích kolech příjmu žádostí.

Příjem žádostí bude probíhat od 26. ledna 8 hodin do 9. února 15 hodin, a to pouze prostřednictvím Portálu farmáře. Součástí 22. kola je rovněž příjem žádostí na opatření Realizace projektů spolupráce (IV.2.1 ), který proběhne v termínu od 12. do 16. ledna 2015. Příjem žádostí na toto opatření byl již vyhlášen. Posledním termínem pro předložení žádostí o proplacení je 30. červen 2015.

Úplné znění pravidel pro poskytování dotace na projekty PRV pro období 2007 – 2013 pro 22. kolo příjmu je k dispozici v elektronické podobě na internetové adrese Ministerstva zemědělství www.eagri.cz (subportál Dotace - Program rozvoje venkova a příslušná osa/opatření) a rovněž na stránkách www.szif.cz *

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down