Přijímají se žádosti na nový program pro obnovu venkova

Příjem žádostí o podporu z programu na udržování a obnovu kulturního dědictví byl zahájen dnes. Nový dotační program Ministerstva zemědělství pomůže financovat například opravy historických zemědělských staveb a strojů. Letos se mezi žadatele rozdělí 400 milionů korun. Informoval o tom mluvčí ministerstva Hynek Jordán.

„Program jsme připravili tak, aby pomohl udržet a obnovit stavby a památky, které neslouží výdělku, ale přesto obohacují život na venkově a patří k jeho tradicím. Peníze přidělíme například na opravy soch, křížových cest, historických zemědělských objektů jako jsou sýpky nebo špýchary. Z podpory si na vesnicích budou moci postavit odpočinková místa s lavičkami a podobně. Celkem jsme na tyto akce letos vyčlenili 400 milionů korun,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Cílem programu je také zvýšit turistickou atraktivnost venkova, a tím přispět k jeho dalšímu rozvoji. Dotace může dosáhnout až 70 % nákladů na výstavbu nebo rekonstrukci. Žádat o příspěvek mohou například soukromé osoby i obce, spolky, nadace, vlastníci objektů a pozemků nebo obecně prospěšné společnosti.

Žádosti v písemné podobě přijímají místní oddělení Státního zemědělského intervenčního fondu, platební agentury Ministerstva zemědělství. Zásady, podle kterých se budou dotace  poskytovat, najdou zájemci na internetových stránkách Ministerstva zemědělství (Dotace – Národní dotace – Dotace v zemědělství a potravinářství podle zásad – Zásady pro rok 2016).*

Komentáře ke článku 2

  • Jiří Kučera

    Zahradník p.Kučera 35 let profesionální péče ovocnář mám li se na ůzemí ček. rep. v eu.vyjádřit chci říci p.prezient Masaryk 2016 v pohraničí technologie školek listnatých a ovocných řevin po6povodních nedostatečného profinacování a technologie odbornosti v eko .postupech na ůrovni záp.sousedů!70 let chybí na nejvyší pol. i tech.ůrovních česká i evropská změna v intenzitěochranných pěstebních postupech či zodpovědnost za stav který neodpovídá 21 století!12 Let bes šance péče o sady či odbornou činnost v projektech listnatých lésů mne přesvědčilo o nezájmu naší oborné či politické scény o řešení pro budocnost našich generací!A tak dávám za pravdu V.Havlovi zesnulému prezidentovi který v 90létech zkritizoval naši společnost za tragický ůhel pohledu na tyto hodnoty a nedostatečnou technologickoekonomickou motivaci řešit správně na ůzemí cz.čí eu.globální vývoj mezinárodně národních záležitostí v rovinš eko!!!Doufám ve vítězství těch budoucích generací jenš v evropě a na planetě najdou cestu odbornosti návratu k ráji pozemskému bůh snámi!

  • Eva Bystroňová

    Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli by se dotace vztahovala i na rekonstrukci objektu starého statku )ubytování) stodoly-ředělání na skleník-pěstování bylin(kuchyňských i léčivých) se zaměřením na agroturistiku a semináře o zdravém životním stylu. Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *