27.06.2000 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přímotopy nahradí nejen plyn, ale také biomasa

Materiál, který má zdokumentovat sociální dopady na nahrazení přímotopů jinými typy ekologického vytápění, připravuje pro vládu ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle ministra životního prostředí Miloše Kužvarta tento materiál počítá s různými možnostmi odmontování přímotopů a jejich nahrazením jiným zdrojem - zemním plynem nebo biomasou.

„Je to otázka sociální,“ poznamenal Kužvart a upřesnil, že v materiálu se zvažuje, jak budou investičně náročné přechody na jiný způsob vytápění u bytu či rodinného domku, v případech, že v objektu existuje ústřední topení, či ne apod. „Půjde nejen o analýzu toho, kolik by to stálo, ale také o kategorizaci možných žadatelů o pomoc a o to, jak lidi motivovat, aby tento krok podnikli,“ dodal.
Kužvart uvedl, že plynofikace je finančně náročná tam, kde jsou obce rozptýlené či v kopcovitém terénu. V takovém případě je podle něj výhodnější centrální vytápění biomasou, které by pomohlo zároveň i farmářům, a to zejména v podhorských oblastech. „Lidem se vyplácí připojit se na zdroj centrálního vytápění z biomasy a farmáři z okolí tohoto zdroje získají zároveň odbyt pro svou produkci,“ uzavřel ministr.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down