Prioritou je potravinová soběstačnost a srovnatelné podpory

Ministr zemědělství Jiří Milek považuje za svou prioritu mimo jiné zajištění potravinové soběstačnosti České republiky. Chce také zabránit snížení evropských dotací pro české zemědělce po roce 2020 a vyloučil možnost prodeje státních podniků Budvar a Lesy ČR. Řekl to na tiskové konferenci poté, co ho premiér Andrej Babiš uvedl do úřadu.  

Milek prohlásil, že důležité podle něj bude dát zemědělcům a potravinářům podporu srovnatelnou s tím, jakou mají jejich kolegové v západních zemích Evropské unie. „Každý vyspělý národ dbá o zajištění soběstačnosti v základních potravinách,“ řekl.
Nový ministr bude v Bruselu jednat o podobě společné zemědělské politiky po roce 2020. Chce zabránit tomu, aby se snižovaly dotace pro české zemědělce. Očekává se, že se evropský rozpočet na společnou zemědělskou politiku bude snižovat kvůli odchodu Británie z unie. Milek za další prioritu označil ochranu českého trhu před dovozem potravin, které by neměly dostatečnou kvalitu. Chce také bránit dovozům potravin a zemědělských produktů za dumpingové ceny. Babiš Milka rovněž vyzval, aby navázal na činnost svého předchůdce Mariana Jurečky při opatřeních pro boj s kůrovcem.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *