08.09.2006 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Priority v návrhu programového prohlášení vlády

Návrh programového prohlášení vlády pro oblast zemědělství a venkova zahrnuje maximální dorovnání přímých plateb rolníkům, účelné čerpání všech dostupných peněz z Evropské unie a zjednodušení pravidel pro malé a střední podnikatele na venkově, uvedl Jiří Felčárek z odboru komunikace ministerstva zemědělství.

K prioritám řadí vláda podle Felčárka nepotravinářské využití zemědělské produkce, podporu mladých lidí na venkově a v zemědělství, pozemkové úpravy a rychlejší vyjasnění vlastnických vztahů k půdě.
Vláda se chce dále zaměřit i na péči o vodu. V oblasti vod by se měla podle Felčárka spojit koncepce jednotlivých resortů. K hlavním cílům má patřit splnění závazků vůči EU ve výstavbě kanalizací a čistíren odpadních vod do konce roku 2010 a rovněž zajištění peněz na protipovodňová opatření.
Podle návrhu programového prohlášení by kabinet převedl do regionu část odpovědnosti za využití veřejných peněz. Proveden by měl být rovněž audit MZe a všech institucí v resortu s cílem zjednodušit celkovou administrativu, zejména u evropských fondů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down