13.08.2004 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Připravuje se soutěž o českou biopotravinu roku

Už čtvrtým rokem se pro výrobce potravin z produkce ekologického zemědělství otevírá soutěž o Českou biopotravinu roku. Agroweb o tom informoval tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa. Do soutěže mohou přihlásit výrobci všechny certifikované biovýrobky splňující podmínky zákona o ekologickém zemědělství, které jsou v maloobchodním řetězci volně ke koupi nejpozději k uzávěrce soutěže dne 24. září 2004.

„Kritéria hodnocení jsou zaměřena na celkový koncept výrobku od výběru surovin, výroby a zpracování, výhod pro zákazníky, chuť výrobku a jeho obal, přes celkový vzhled až po použitý marketingový mix. Rozhodujícím faktorem je celkový dojem a potenciál uplatnění výrobku na trhu,“ říká Severa.
Soutěž o Českou biopotravinu roku vyvrcholí slavnostním vyhlášením a předáním hlavní ceny – šeku na 20 tisíc korun a práva na užívat označení „Česká biopotravina roku 2004“ na oceněném výrobku. Kromě hlavní ceny mohou být výrobky porotou doporučeny také na udělení Čestného uznání. Podle Severy je účast v soutěži prestižní záležitostí pro všechny subjekty působící v oboru, protože nabízí jedinečnou marketingovou příležitost jak své výrobky zviditelnit.
V roce 2003 získal ocenění Česká biopotravina soubor výrobků z kozího mléka výrobce Pavla Dobrovolného z Ratibořic u Jaroměřic nad Rokytnou. Čestná uznání byla udělena subjektům Biopark, s.r.o., Zámecké sady Chrámce u Mostu a Olma a.s. V letošním roce je poprvé vyhlášena také soutěž o Nejlepší bioprodejnu roku. Kompletní informace o soutěži lze získat na internetové stránce www.biopotravinaroku.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down