28.03.2022 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro jarní část kampaně Ukliďme Česko lidé zatím naplánovali tisíce úklidů

Téměř 3500 nahlášených úklidů veřejných prostranství a přírody letos eviduje spolek Ukliďme Česko, který pořádá stejnojmennou úklidovou kampaň. Za spolek to řekl Miroslav Kubásek při setkání s médii v pražských Vršovicích po "generálce" na celorepublikové úklidy. Hlavní jarní úklidový den letos připadá na sobotu 2. dubna. Podle Kubáska se letos očekává rekordní účast. Mapa úklidů organizovaných po celé zemi je dostupná na webu.

"Letos máme nahlášených zhruba 3500 úklidových akcí. Je to zhruba tolik, kolik bylo dohromady za poslední dva 'covidové' roky," řekl Kubásek. Podotkl, že zatím rekordní byl rok 2019, kdy se v Česku uskutečnilo 3800 úklidů, následující dva roky však úklidové akce a účast ovlivnila proticovidová opatření.

"Bude ještě podzimní úklid, tam očekáváme zhruba tisícovku úklidů, takže letošní rok určitě bude rekordní," míní Kubásek. Dodal, že spolek rozeslal dobrovolníkům kolem sto tisíc pytlů a 150 tisíc rukavic a pořadatelé očekávají, že se do uklízení svého okolí v sobotu pustí na 200 tisíc lidí.

Dobrovolnické úklidy v Česku pořádá spolek Ukliďme Česko od roku 2014. Mezi lety 2017 až 2020 se na organizaci akce Ukliďme Česko podílel i Český svaz ochránců přírody. V současnosti však oba spolky pořádají samostatné kampaně. Český svaz ochránců přírody organizuje kampaň Ukliďme svět, jejíž hlavní jarní úklidový den byl v sobotu 26. března.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down