10.11.2000 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro Jihočeské mlékárny bude mléko nakupovat a.s. Agromléko

Jihočeské mlékárny, a. s., (JčM) budou od nového roku nakupovat mléko prostřednictvím nové akciové společnosti Agromléko. Jejími zakladateli jsou akciové společnosti Jihomilk a Milktrans.

Hlavními důvody vzniku nové firmy jsou podle JčM dlouhodobá snaha zprůhlednit ekonomiku a snížit náklady, modernizovat vozový park sloužící ke svozu mléka a vytvořit prostor pro přístup k podpůrným programům Evropské unie, na které podnik jako subjekt s podílem státu zatím nemohl dosáhnout.
Mlékařské a hospodářské družstvo Jih, které do JčM dodává 61 procent z celkového nákupu mléka, odmítlo nabízenou účast v a. s. Agromléko. Zdeněk Houška za družstvo ale nevyloučil další jednání, například o akcionářském podílu, který se zatím pohyboval mezi 36 až 49 procenty.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down