Pro lepší rozhled po Orlických horách

V průběhu října otevře s. p. Lesy ČR na Anenském vrchu v Orlických horách, v blízkosti obce Říčky, v okrese Rychnov nad Kněžnou, v Královéhradeckém kraji, zcela novou, téměř 17 metrů vysokou rozhlednu. Stavba je součástí projektu města Rokytnice v Orlických horách a Euroregionu Glacensis nazvaný Projekt lávek a rozhleden na česko-polském pomezí v Orlických horách.

„Rozhledna by měla přispět k rozvoji cestovního ruchu a do Orlických hor přilákat další milovníky turistiky a krásné přírody. Projekt počítá s výstavbou dalších tří rozhleden v této oblasti nejen na českém, ale také na polském území,“ říká generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora.
Náklady na stavbu rozhledny dosáhnou téměř jednoho a půl milionu korun. Součástí projektu jsou i další doprovodná zařízení, například odpočinková místa či informační tabule, které budou návštěvníky informovat o historii místa, přírodních poměrech a hospodaření Lesů ČR.
Oblast Anenského vrchu v Orlických horách je oblíbeným cílem mnoha turistů, kterým doposud chybí skutečně kvalitní výhled na přilehlé i vzdálenější okolí. Nová rozhledna, ojedinělá v celých Orlických horách, tak tuto „chybičku na kráse“ turistům vynahradí. Navíc připomene historii tohoto místa a obnoví dávnou tradici. Kaple s malou rozhlednou totiž na Anenském vrchu stála až do roku 1937. Obě původní stavby však musely ve 30. letech minulého století, v době krátce před začátkem 2. světové války, ustoupit budování těžkého opevnění, které je v dnešní době pro návštěvníky Orlických hor také velkým lákadlem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *