19.07.2004 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro lepší studium

První červencový den byl slavnostně uveden do provozu nově vybudovaný objekt specializovaných výukových prostor Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Součastní i nově přijatí studenti budou toto špičkově vybavené prostředí pro komplexní realizaci univerzitní výuky využívat od nového akademického roku 2004/2005.

Slavnostní otevření budovy víceúčelového pavilonu je přitom přímo symbolicky spjato nejen s jubileem univerzity, která v letošním roce oslaví 85. výročí svého založení v roce 1919, ale i s rokem vstupu naší republiky do Evropské unie a je završením mnohaletého úsilí vedení univerzity a jejích fakult o zajištění odpovídajícího zázemí pro trvale vysoký zájem o studium na univerzitě, pro potřeby modernizace výuky, resp. udržení úrovně současných trendů technického rozvoje výuky a informačních výukových metod.

Staronová myšlenka

První pokusy vedení univerzity o výstavbu nové budovy s velkokapacitními posluchárnami a specializovanými výukovými prostorami v areálu univerzity v Brně – Černých Polích lze historicky zaznamenat již v sedmdesátých letech. „Staronová“ idea se dočkala jisté renesance až téměř po třiceti letech, a to v Transformačním projektu školy pro léta 1993 – 1995, konkrétního vyjádření pak v Koncepci rozvoje MZLU v Brně přijaté v roce 1996 a počátku svého vlastního naplňování v roce 2000, a to jako objekt specializovaných výukových prostor.
Zprovozněním objekt specializovaných výukových prostor získává univerzita tolik potřebné výukové prostory s velkokapacitními posluchárnami, špičkově vybavenými seminárními učebnami, laboratořemi, kancelářemi, zasedacími místnostmi, skladovacími prostorami a dalšími provozními prostorami.

Nejmodernější vybavení

V nově otevřeném objektu získává Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně novou velkokapacitní posluchárnu o kapacitě 365 míst, dvě menší posluchárny o kapacitě 174 míst, 43 učebny o kapacitě 24-80 míst. Vybavení učeben a laboratoří audiovizuální technikou umožňuje výuku na základě nejnovějších poznatků včetně možnosti sdílení informací v síti Internet v reálném čase. V novém objektu je také 21 specializovaných laboratoří a 750 m2 ploch pro zemědělskou techniku. Celková kapacita pavilonu je 2 226 studentů a 311 zaměstnanců.
Celý objekt je z hlediska technologicko-provozního vybavení řešen jako maximálně úsporný a ekologicky šetrný. Systém chlazení a vytápění využívá tepelné čerpadlo DAIKIN VRV II umožňující přečerpávání tepla a jeho distribuci po budově. Jedná se o první instalaci těchto jednotek v Evropě. Systém komunikuje s motoricky ovládaným stíněním osluněných fasád a pokrokově řešenou soustavou automatické regulace a vzduchotechniky.
Moderní a architektonicky progresivní řešení interiérů představuje významné vylepšení pracovního prostředí pro ty, kterým se nově otevřené prostory stanou místem každodenního pracovního či studijního působení.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down