01.09.2004 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Proběhne soutěž nejlepších vín TOP 77

Na šestém ročníku soutěže TOP 77 nejlepších vín České republiky, která se koná 14. září v prostorách Masarykovy univerzity v brněnské Vinařské ulici, bude hodnoceno asi 350 vzorků vín od devadesáti producentů. Zhruba tři čtvrtiny z přihlášených vzorků jsou vína přívlastková, informoval ředitel soutěže Dan Mádr. Připomněl, že jde o soutěž, která má akreditaci Ministerstva zemědělství. To podle nového zákona umožňuje označovat láhve oceněných vín medailemi.

Ohodnocení od tuzemských i zahraničních odborníků dostanou vína a sekty v podobě hvězdiček. Pět obdrží vína mimořádná, čtyři vína výborná a tři velmi dobrá. Posuzována bude i nejlepší kolekce pro výrobce s nejméně šesti vzorky vín a nejzajímavější ambaláž, tedy etiketa a celkový vzhled láhve v soutěži TOP Design.
Soutěž je otevřena pro všechna vína a sekty z hroznů, které byly vypěstovány v Čechách a na Moravě. Výrobce musí mít nejméně tři stovky lahví přihlašovaného vína a součástí přihlášky je i chemická analýza a oceňovací protokol Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Organizátoři uspořádají i aukci archivních vín, jejíž výtěžek věnují Nadaci na pomoc popáleným dětem.
Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 5. listopadu v kongresovém sále Masarykovy univerzity ve Vinařské ulici. Veřejnost bude moci ochutnat 77 nejlepších tuzemských vín také 11. listopadu v Praze.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down