22.08.2007 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prodává se nekvalitní zelenina

Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) upozornilo Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci na to, že některé prodejci ovoce a zeleniny nedodržují své povinnosti. Podle jejich průzkumu prodávají mnohé prodejny a tržiště nahnilé ovoce a zeleninu a nedodržují předepsané označení zboží zemí původu, sdělila mluvčí SOS Ivana Picková.

Podle mluvčí sdružení při průzkumu zjistili v Olomouci plesnivá rajčata a brambory i nahnilé banány, v Praze se spolupracovníci SOS setkali s nahnilou mrkví a petrželí. Poukazují na to, že právě sklízená zelenina se nabízí zvadlá či nahnilá.

Lepší situace podle Pickové nebyla ani na tržištích, například na Zelném trhu v Brně obchodníci nabízeli vyschlou mrkev, nahnilý česnek a potlučenou cibuli. Častým prohřeškem trhovců, ale i obchodníků v kamenných obchodech je, že neuvádějí zemi původu ovoce a zeleniny. Zákazník nepozná, zda jde o zeleninu vypěstovanou v tuzemsku nebo v zahraničí, řekla Picková.

Lidé by se podle Pickové měli v případě prodeje zkažené zeleniny a ovoce bránit přímo v prodejně či u trhovce. Inspektoři nestačí projít každý den všechny prodejny. Záleží jen na spotřebitelích, aby se bránili proti špatné kvalitě zboží sami a hlavně ho nekupovali, zdůraznila.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down